živý plto

Dobrý deň
Potrebovala by som poradiť,ako postupovať pri probléme výšky živého plota.
Postavili sme nový dom,bývame tu šesť rokov.Suseda má nasadený živý plot,ktorý má približne výšku 6-8 metrov.Sú to vysoké stromy.Na jar kvitnú a semená z nich máme na celej terase,dokonca aj v dome.Keď je búrka,opadané polámané konáre nám padajú na pozemok,ako aj opadané lístie .Ešte v máji t.r. som poprosila susedu,aby dala zrezať stromy,nakoľko nám strpčujú život.Tá súhlasila,ale doteraz tie stromy nie sú zrezané s tým,že nemá ich kto zrezať.Apelovala tým,že tie stromy nasadila ešte keď sme tam nebývali.Po dohode so susedou ich manžel teda šiel zrezať na ňou požadovanú výšku,ale keďže ich je veľa rez nedokončil.Ostáva ešte polovica.Suseda však odmieta aby zrezal aj tú ďalšiu polovicu,lebo vraj ich zrezal zle.Ešte by som rada dodala,že už sme tretí krát prekladali satelit na príjem TV signálu,nakoľko nepreniká signál cez vysoké stromy.
Existuje nejaký zákon,v ktorom sa uvádza aký môže byť vysoký živý plot?
Takže Vás poprosím,ako postupovať ďalej.
Ďakujem a prajem pekný deň

S pozdravom Viera

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus