Zmena pracovnej doby

Dobrý deň. Pracujem na dve smeny.Jeden týždeň doobeda a jeden týždeň poobede pričom za každý deň poobednej smeny mám príplatok 35€ čo je aj zakotvené v zmluve ako aj to, že mám odrobiť každý mesiac 10 poobedných smien. Zamestnávateľ mi v piatok zmenil pracovnú dobu bez vysvetlenia na nasledujúci týždeň z poobednej smeny na doobednú čím ma pripravil o 175€ na príplatkoch ktoré sú zmluvne zakotvené. Chcem sa opýtať či má zamestnávateľ právo zmeniť mi bez akéhokoľvek vysvetlenia pracovnú dobu v tak krátkom čase. Na striedačku robíme jeden týždeň doobeda a druhý týždeň poobede a návrh rozvrhu pracovného času odovzdávame aj dva mesiace dopredu.
Ďakujem vopred za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.