Zmenil sa rodičovský príspevok od januára 2011?

Chcem sa opýtať, ako je to s rodičovským príspevkom od januára 2011. Na MD som nastúpila 1.7.2010. Pred nástupom na MD som pracovala a bola som aj DNP. Nárok na rodičovský príspevok mi vzniká 1.1.2011.  Rodičovský príspevok mi bude priznaný vo výške € 256,00 alebo už po novom € 190,00. Druhá časť otázky: Ak príspevok bude len tých € 190,00, je možné sa odlhásiť z MD (doborvoľne) niekedy koncom decembra 2010 a požiadať o rodičovský príspevok ešte v roku 2010, aby som mala nárok na tých € 256,00?

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.