zmluva o výpožičke bezplatne

Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadne zmluvy o výpožičke bezplatne. Traja súrodenci vlastnia nehnuteľnosť a nakoľko už len jeden z nich býva v dome, chceli by za cenu energií poskytnúť bývanie svojmu známemu. Musia byť účastníkmi zmluvy všetci traja majitelia ( každý má 1/3), alebo ak sú energie posielané na meno jedného zo súrodencov, stačí zmluvu napísať na jedného? Je v poriadku ak zmluva o výpožičke nehnuteľnosti bezplatne je spísaná s majiteľom nehnuteľnosti a s cudzou osobou a nie rodinným príslušníkom? Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.