Zomrel priateľ s ktorým som žila 10rokov.Mám právo na dedičstvo?

Zomrel priateľ s ktorým som žila 10rokov.Mal rakovinu s ktorou bojoval 5rokov.Ja som sa oneho starala,robila mu šťavy, masáže, bankovníctvo,spolu sme nakupovalichodila som s ním po lekároch,na svadby, výlety a pod.
Problém je v tom,že ja som mala blízko jeho domu panelákový byt.Môj druh býval v rodinnom dome a nezmenila som si trvalý pobyt u neho.Susedia vedia,že sme spolu žili, pracovala v záhrade každý deň sme boli spolu.
Mám právo na jeho dedičstvo,keď bol bezdetný?
Prosím poraďte mi.
Viera

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viac zelene aj lepší vzduch. Na environmentálne projekty pôjdu milióny eur
Obce, mimovládne organizácie či súkromný sektor môžu žiadať o finančné prostriedky v desiatich rôznych oblastiach. Podporí sa budovanie zelených parkov, živých plotov, ale tiež dažďových nádrží.
Daň za byt treba vyplniť s podpisom
Aj tento rok obce a mestá vyberajú dane z nehnuteľností. Na daňové priznanie zostáva 13 dní.
Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.