Zostáva byt. družstvo spoluvlastníkom bytu pri odkúpení do osobného vlastníctva?

Moja mama kúpila byt do osobného vlastníctva v 90-tich rokoch. Tento byt mi potom darovala pred 10-timi rokmi. Spravcom domu je bytové družstvo (jednotlivé byty sú v osobnom vlastníctve jednotlivých majiteľov). Pred rokom mi bytové družstvo poslalo nájomnú zmluvu (predpokladám - na výkon udrziavateľských služieb), ktorá bola podpísaná. Pred 2 mesiacmi som dostala ďalší list , v ktorom ma oslovujú ako SPOLUMAJITEĽA. Nerozumiem prečo, kedže som výlučnou majiteľkou (LV z pred 10-tich rokov toto potvrdzuje). Žiadala som o vysvetlenie od byt. družstva, ale bez úspechu. Chcem, aby som mala potvrdené, že ja som výlučnou vlastníčkou. Nechcem, aby som neskôr zistila, že bytové družstvo si osvojilo časť môjho bytu bez mojej vedomosti. Aké sú moje práva a povinnosti byt.družstva ohľadom podávaní informácii? Prosím pomôžte.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus