zrusit/ zmenit investicne zivotne poistenie ?

Dobry den,

Pri nastupe do zamestnania som sa zazmluvnil k investicnemu zivotnemu poisteniu (1.11.2011). Bolo to viacmenej z dovodu firemneho benefitu, kde 80% poistnej sumy platil moj zamestnavatel, 20% plus dan z nadlimitu mi bolo strhavane z prijmu.

Momentalne som prisiel o tento benefit a rozhodujem sa akym sposobom ziv poistenie zmenit, pripadne ho zrusit tak aby to bolo pre mna vyhodne a unosne. Investicne zivotne poistenie urcite chcem mat uzatvorene. Ide mi hlavne o to ci zmluva je vyhodne nastavena.

Mam 26 rokov, tri roky po VS, slobodny, bezdetny, s vyhladom hypotekarneho uveru na krytie priblizne 90% obstaravacej ceny bytu v sirsom centre BA do roka. Moj hruby prijem je 1700e. Mesacne vychadza poistne na 70e. Priblizne 20% poistnej sumy ide na pripoistenia (smrtelny uraz, trvale nasledky), zvysok je alokovany na investicne sporenie. Ukoncenie poistneho je v roku 2049. V pripade smrti je plnenie okolo 32 000e. Po troch rokoch mam vo fondoch asi 1300e.

Nezda sa mi, ze poistenie je vyhodne zrusit kedze prave pocas prvych rokov nebola velka cast penazi investovana ale pohltena poistovnou. Zvazujem ponechanie modelu poistenia, avsak znizenie poistnej sumy na 30e za mesiac a zvysnych 40e sporit inym sposobom.

Co by ste mi poradili ?
dakujem !

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus