Zveriť maloletého do tzv. striedavej osobnej starostlivosti oboch rodičov. Áno alebo nie?

Vážení čitatelia,
dovoľujem si touto cestou osloviť širokú verejnosť ako aj odborníkov k diskusii k novele Zákona o rodine č. 217/2010 Z. z. na základe ktorej došlo k podstatnej a zásadnej zmene v úprave výkonu rodičovských práv a povinností k maloletým deťom. Uvedená novela zaviedla do slovenského rodinného práva inštitút tzv. striedavej osobnej starostlivosti oboch rodičov o maloleté dieťa. 

V praxi uvedená novela dáva od 1. 7. 2010 možnosť súdu pri úprave výkonu rodičovských práv a povinností zveriť maloleté dieťa do osobnej striedavej starostlivosti oboch rodičov a nielen do osobnej starostlivosti jedného rodiča. 

Úplné znenie novely Zákona o rodine č. 217/2010 Z.z. môžete nájsť tu: 

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=209685&FileName...

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková