Zvýšenie mzdy bez dodatku k PZ

Dobrý deň na pracovnej zmluve mám uvedenú min.mzdu pre rok 2018. Požiadal som o zvýšenie mzdy brutto,ktorej mi zamestnávateľ vyhovel,žial tvrdí,že dodatok ani nová pracovná zmluva na moju novú mzdu nieje potrebná a nebude sa nič podpisovať.Ovplivní to nejako môj dôchodok,dovolenku apd ? Myslím si ,že nie keďže sa robí priemer mzdy z odvodov z výplaty a nie zo zákl. mzdy uvedenej na zmluve a tá bude od 1.9 vyššia .Viem ,že čo nieje podložené a podpísané neplatí a sľuby sa nemusia naplniť,ale je zamestnávateľ povinný vyhotoviť aspoň dodatok k dohodnutej mzde brutto?. Ďakujem za info.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prenajímate byt? Dajte pozor, aby ste miesto zisku nemali na krku neplatiča
Prenájom si vždy poistite spísanou listinou. Notárska zápisnica vás v tejto veci môže ochrániť viac než nájomná zmluva.
Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.