Zvýšenie mzdy bez dodatku k PZ

Dobrý deň na pracovnej zmluve mám uvedenú min.mzdu pre rok 2018. Požiadal som o zvýšenie mzdy brutto,ktorej mi zamestnávateľ vyhovel,žial tvrdí,že dodatok ani nová pracovná zmluva na moju novú mzdu nieje potrebná a nebude sa nič podpisovať.Ovplivní to nejako môj dôchodok,dovolenku apd ? Myslím si ,že nie keďže sa robí priemer mzdy z odvodov z výplaty a nie zo zákl. mzdy uvedenej na zmluve a tá bude od 1.9 vyššia .Viem ,že čo nieje podložené a podpísané neplatí a sľuby sa nemusia naplniť,ale je zamestnávateľ povinný vyhotoviť aspoň dodatok k dohodnutej mzde brutto?. Ďakujem za info.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Hypotéka bez poistenia je veľké riziko. Nechajte si poistenie ušiť na mieru
Poistenie hypotekárneho úveru Slováci podceňujú. Odborníci radia, že najlepšie je pre individuálne vás poistenie.
Výmenný pobyt v zahraničí? Kurz jazyka aj samostatnosti
Zamestnávatelia očakávajú od svojich zamestnancov viacjazyčnosť už aj u nás, ale Slovákom tieto zručnosti chýbajú. Odborná pracovná sila je nedostatkovým tovarom a zvlášť pracovníci s potrebnými znalosťami cudzích jazykov.
Mešká vám lietadlo? Na toto všetko máte nárok
Obdobie dovoleniek pri mori sa blíži a s nimi aj riziko, že vám môže let meškať. Viete, na čo všetko máte nárok?
Nefunguje vám internet? Pošlite údaje iným spôsobom
Dáta o evidovaných tržbách sa doteraz v elektronických registračkách ukladali do fiskálnej pamäti, ktorá bola povinnou súčasťou každej pokladnice. Bola zakomponovaná tak, aby s ňou nik nemohol svojvoľne manipulovať. Keď k podnikateľovi prišla kontrola, dáta si načítala práve z nej.
Pozemky: najmite si sledovaciu službu
Kam sa obrátiť pri podozreniach z podvodu na pozemkoch, ako si zabezpečiť vstup na parcelu cez cudzí pozemok alebo ako predchádzať exekúcii majetku. Na tieto a ďalšie otázky odpovedajú odborníci.