Zvýšenie mzdy bez dodatku k PZ

Dobrý deň na pracovnej zmluve mám uvedenú min.mzdu pre rok 2018. Požiadal som o zvýšenie mzdy brutto,ktorej mi zamestnávateľ vyhovel,žial tvrdí,že dodatok ani nová pracovná zmluva na moju novú mzdu nieje potrebná a nebude sa nič podpisovať.Ovplivní to nejako môj dôchodok,dovolenku apd ? Myslím si ,že nie keďže sa robí priemer mzdy z odvodov z výplaty a nie zo zákl. mzdy uvedenej na zmluve a tá bude od 1.9 vyššia .Viem ,že čo nieje podložené a podpísané neplatí a sľuby sa nemusia naplniť,ale je zamestnávateľ povinný vyhotoviť aspoň dodatok k dohodnutej mzde brutto?. Ďakujem za info.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na čo máte nárok, ak sa pošmyknete na neupravenom chodníku?
Ak sa pri pošmyknutí na ľade na neupravenom chodníku zraníte, máte možnosti odškodnenia od správcu komunikácie, ktorý zanedbal svoje povinnosti.
Daň z nehnuteľnosti zaplatíte aj cez web
Povinnosť zaplatiť daň z nehnuteľnosti majú všetci vlastníci bytov, domov či pozemkov do konca januára.
Chcete zarobiť viac ako tisíc eur? Vyberte si z najnovších ponúk práce
Digitálny svet sa rozrastá a firmy hľadajú ľudí na posty. Zárobky sú lákavé. Prinášame najnovšie ponuky pracovných miest. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Internetového sprievodku trhu práce.
Rekordná spokojnosť. Euro by dnes nemenilo 9 z 10 Slovákov
Desaťročie života s Eurom na Slovensku potvrdilo, že ľudia si na novú menu rýchlo zvykli. Oceňujú výhody eura najmä pri cestovaní a zrozumiteľnosť cien.
Ako postupuje živnostník pri priznaní príjmov
Daňové priznanie musí podať živnostník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy za minulý rok presiahli 1 915,01 eura. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje akýkoľvek dosiahnutý príjem, ktorý je predmetom dane a nie je od dane z príjmov oslobodený, teda aj príjem zo zdrojov v zahraničí.