Barbora Kucharova

Člen poradne od: 18. jún 2017
rodina,sport,priroda,cestovanie,varenie,
Ľubica Navrátilová pred 8 mesiacmi 2 týždňami
Ľubica Navrátilová pred 1 rokom 1 mesiacom
Ľubica Navrátilová pred 8 mesiacmi 2 týždňami
Ľubica Navrátilová pred 1 rokom 1 mesiacom

Články

Opatrovatelia majú od júla približne o 120 eur viac
Pri podporovaní hendikepovaných ide o to, aby zostali čo najdlhšie v rodine a v prirodzenom prostredí. Štát preto od prvého júla opäť zvýšil finančné príspevky určené pre osoby ŤZP a ich osobných asistentov a zjemnil podmienky pre ľudí zúčastnených na ich opatere. Prinášame vám vyčerpávajúci prehľad.
Preukaz ŤZP si vybavíte v bydlisku
Aby mohol hendikepovaný človek dostať doklad o zdravotnom postihnutí, je preňho rozhodujúci lekársky nález. Ten sa postúpi na posúdenie diagnózy posudkovému doktorovi. Nález nesmie byť starší než pol roka.
Čo treba splniť, aby ste dostali preukaz ŤZP
Ľuďom s ťažkým zdravotným postihnutím môže legitimácia ŤZP uľahčiť život. Ako ju vybaviť a na aké zľavy s ňou máte nárok, o tom všetkom prinášame súhrnný prehľad. Chcete vedieť viac? Kúpte si pondelkové HN.
Rady, ako sa na dovolenke v zahraničí zachovať pri nehode, úraze a strate batožiny
Pred cestou na zahraničnú dovolenku si nezabudnite vybaviť cestovné poistenie, havarijné, ak ho nemáte a idete autom a spíšte si kontaktné údaje na slovenské zastupiteľské úrady v mieste, kde budete dovolenkovať.
Osobní asistenti dostanú teraz viac
Väčšinu doplatkov, liekov a poplatkov hradia zdravotné poisťovne. Od mnohých sú oslobodení darcovia krvi a ťažko chorí pacienti. Od júla sa zvýšili niektoré príspevky na kompenzáciu zvýšených výdavkov pre onkologických pacientov.