Notárska komora

Člen poradne od: 25. január 2010
Notárska komora Slovenskej republiky je samosprávnou stavovskou organizáciou
Expert HN

Tento používateľ nepridal žiadne otázky.

katka M. pred 6 rokmi 2 mesiacmi
Notárska komora pred 8 rokmi 10 mesiacmi
pred 8 rokmi 8 mesiacmi
Notárska komora pred 8 rokmi 10 mesiacmi
JUDr. Milan FICEK, advokát pred 8 rokmi 10 mesiacmi
JUDr. Milan FICEK, advokát pred 6 rokmi 9 mesiacmi

Stránky

Články

Odvody začnú platiť tisíce živnostníkov
Podnikáte na živnosť alebo ste samostatne zárobkovo činnou osobou? Podávali ste daňové priznanie v riadnom termíne do konca marca? V týchto dňoch by ste sa mali dozvedieť o výške, v akej budete ďalej platiť odvody do Sociálnej poisťovne alebo či vám povinnosť platiť ich zanikne. Prvú platbu musíte uhradiť za júl do 8. augusta.
Seniori budú pri zmluvách chránení
Najmä seniori podľahnú rôznym lákavým ponukám alebo sa neuvážene zadlžujú cez nebankové spoločnosti. Situáciu by mala zmeniť pripravovaná veľká reforma opatrovníctva. Hovoríme o nej s Editou Pfundtner, štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti, a Robertom Dobrovodským zo sekcie legislatívy.
Senior by mal byť v domácom prostredí čo najdlhšie
Poplatky určujú zariadenia podľa nákladov za službu za predošlý rok. Seniori za ňu hradia napríklad v Trenčíne len štvrtinu ceny.
Opatrovať rodiča sa dá popri práci
Ak sa staráte o nevládneho rodiča a popritom aj pracujete, od júla môžete zarábať viac. Spôsobilo to aktuálne zvýšenie životného minima platné od júla.
Dovolenka bez ujmy? Rady aj pre ostrieľaných cestovateľov
Ako sa chrániť, ak cestovka skrachuje počas vášho pobytu, ocitnete sa bez batožiny, ste na letisku bez lietadla, prípadne sa vám stane úraz.